معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا
سمت فعلی: کارشناس سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش

مـعلـمـان خـوب، خـود نیز شـاگـردانـی متعهدند. در جامعه دانایی محور، سازمان آموزش‌وپرورش در کنار انتقال محتوا به دانش آموزان، خود نیز می‌آموزد و کارگزاران امر آموزش را نیز توسعه می‌بخشد. توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمی، تنها راه درمان سیستم آموزشی کشور است. معلمان خلّاق همیشه در کنار آموزش، به پژوهش و یادگیری محتوای جدید می‌پردازند تا تدریس خود را اثربخش سازند. امید است در این وبلاگ، با هدف بهبود فرآیند آموزش و یادگیری، در جهت توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمان قدمی برداشته شود.
مدیریت تارنما: امین جوانمرد-تالش
رایانامه: Aminj313@yahoo.com

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

تاییدیه درگاه پرداخت

فروشگاه امین فایل

کیوآرکد وبلاگ


با اسکن این کیوآرکد، می توانید به راحتی به محتوای وبلاگ از طریق تلفن همراه و تبلت دسترسی یابید.
مقام معظم رهبری

شما معلمان و مربیان و نسل جوان هستید که فردا را می‌سازید و استکبار جهانی را مأیوس می‌کنید و نقطهٔ امید روشن را ... در دل مستضعفان عالم زنده نگه می‌دارید.
نشان سال 1401
سرزمین تالشاسناد مهم سیستم تعلیم و تربیت ایران
آخرین نظرات
 • ۷ تیر ۰۰، ۱۳:۲۳ - دوست
  عالی

۱۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

کتاب اندیشه اسلامی یکی از کتاب های عمومی کارشناسی همه ی رشته ها می باشد.یکی از بهترین منابع در این حوزه اثر آیت الله سبحانی و دکتر رضایی می باد. به منظور استفاده دوستان عزیز، چهارفصل اول این کتاب خلاصه شده است تا دوستان بتوانند به سرعت به مرور مباحث بپردازند. در این فایل،هیچ نکته ای از چهارفصل اول جا نیفتاد هاست و می توانید بهترین گزینه برای مرور مباحث باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ شهریور ۹۶ ، ۱۳:۱۵
امین جوانمرد

"دوره ضمن خدمت الکترونیکی تفکر "و "دوره ضمن خدمت الکترونیکی اردو مدارس "✅ ثبت نام  به زودی در سامانه ضمن خدمت فرهنگیان(LTMS)  آغاز خواهد شد.

حداقل نمره قبولی  12 از 20 بوده و فراگیرانی که موفق به کسب نمره قبولی شوند،گواهینامه دوره ضمن خدمت  24 ساعته دریافت خواهند کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۶ ، ۰۷:۲۲
امین جوانمرد
عنوان مقاله: یادگیری مادام العمر الزامی برای توسعه پایدار
شناسه (COI) مقاله: SDCONF01_2187
منتشر شده در اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در سال ۱۳۹۱

مشخصات نویسندگان مقاله:

حسینعلی جاهد - دانشگاه آزاد تهران پاسداران
محمدرحیم جعفرزاده - دانشگاه پیام نورمرکزبهبهان
بهمن احمدی توانا - پژوهشکده سوانح طبیعی ایران

خلاصه مقاله:

یادگیری مادام العمر و یادگیرنده مادام العمر واژه هایی هستند که ازلحاظ تجربی قدمتی برابر با حضور انسان درزمین دارند ولی ازلحاظ علمی و نظری قدمت آن به کمتر ازیک قرن بازمیگردد انسان محورتوسعه وتوسعه پایدار بالنده ترین مناظره قرن بیستم و مبنای بسیاری ازتحلیل ها و نظریه های چالش محور قرن بیست و یکم است دراین چالش انسان مرکز توجه قرار دارد و هرانچه حیات و بقا و آزادی رشدمحور اورا موردتهدید قرارمیدهد مردود شناخته شده است این درحالی است که تغییرات اساسی درنگرش نسبت به مفهوم توسعه صورت گرفته و دیدگاه رشدمحور به دیدگاهی پایدار متحول گشته است هدف الگوواره سنتی و قدیمی توسعه رشدحصول رشداقتصادی به هرقیمت است درالگوواره جدید پایداری رشدکیفی باتوجه به محیط زیست و عدالت اجتماعی مدنظر است دراین رویکرد انسان و محیط زیست او محور توسعه است و نه رشد اقتصادی با شاخصهای کمی برهمین اساس درمناظرات توسعه پایدار آموزش و یادگیری شان و جایگاه ویژه ای یافته است و درتحلیل ها و پژوهشهای سالهای اخیر بسیاری ازبرنامه ها و راهبردهای توسعه به خصوص برای قرن بیست و یکم به گونه ای ریشه ای به توفیق درامریادگیری مادام العمر پیوند خورده است لذا دراین مقاله با نیم نگاهی به مفهوم جدید توسعه به اموزش مادام العمر و نقش تاثیر و ضرورت آن درتوسعه پایدار پرداخته شده است.

کلمات کلیدی:
توسعه پایدار، یادگیری، یادگیری مادام العمر، آموزش مداوم

((دریافت متن کامل))

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۳۷
امین جوانمرد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۲۹
امین جوانمرد

«پژوهیار» اولین نرم‌افزار مدیریت استناددهی متن باز فارسی زبان است که بر پایه نرم افزار زوترو طراحی شده است. این نرم افزار محققان و پژوهشگران را در امر پژوهش و مستند‌سازی نتایج پژوهشی یاری می‌کند. پژوهیار، ابزاری پژوهشی و قدرتمند است که به کاربران کمک می‌کند تا گردآوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل منابع علمی خود رابه آسانی انجام دهند و سپس با تکیه بر آن بتوانند به نحو مناسبی و بر اساس شیوه‌نامۀ استناددهی مورد نظر خود، به مستندسازی حاصل پژوهش خود در قالب کتاب، پایان‌نامه و مقاله بپردازند.

این نرم افزار دارای قابلیت‌های بسیاری از جمله ذخیره و طبقه بندی اطلاعات، یادداشت گذاری، استفاده از برچسب‌های مختلف، جستجوی اطلاعات ذخیره شده و... است. همچنین پژوهیارپیوند محکمی با منابع برخط(online) دارد، به گونه‌ای که هنگام جستجو و بازیابی اطلاعات از کتاب، مقاله، صفحات وب، تصاویر و ده‌ها قلم دیداری و شنیداری دیگر، پژوهشگر به طور خودکار می‌تواند منابع خود را در نرم افزار ذخیره کند و سپس برای استناددهی از این منابع با شیوه‌های مختلف استناددهی به این اقلام متنوع اطلاعاتی در متن در حال نگارش خود اقدام نماید.

امکان دریافت برخط نرم‌افزار «پژوهیار» از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، در لینک خرید فراهم است. در این نوع از خرید پس از پرداخت وجه، نرم‌افزار مستقیما از طریق پست الکترونیکی برای دانلود در اختیار قرار داده خواهد شد.

این نرم‌افزار از سوی معاونت تهران مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و بر اساس نیاز سه زبانه و تلفیقی کاربران منابع پژوهشی فارسی، عربی و انگلیسی طراحی و ارائه شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۱۷
امین جوانمرد

نرم‌افزار ویراستیار افزونه‌ای برای مایکروسافت وُرد (Microsoft Word) است که قابلیت‌های متعددی را برای کاربران فارسی زبان فراهم می‌کند. نرم‌افزار ویراستیار امکان پشتیبانی از نسخه‌های متفاوت مایکروسافت وُرد و ویندوز را دارا است. از قابلیت‌های ویراستیار می‌توان به غلطیاب املایی، اصلاح نویسه‌های متن، اصلاح نشانه‌گذاری، تبدیل تقویم و تاریخ، تبدیل پینگلیش، پیش پردازش املایی متن، تبدیل اعداد و... اشاره کرد.

تغییرات این نسخه نسبت به نسخهٔ پیشین:

 • تغییر عمده و بهبود در فرایند نصب ویراستیار
 • افزایش کارایی و سرعت خطایابی
 • پشتیبانی از دستور خط فارسیِ مصوب فرهنگستان
 • پشتیبانی از فرهنگ املایی خط فارسیِ مصوب فرهنگستان
 • ارائهٔ مصوبات فرهنگستان برای عبارت‌های بیگانه
 • خطایاب املایی، ویرایشی و علائم نگارشی
 • بهبود در عدم پردازش بخشی از متن
 • بهبود پیش‌پردازش املایی
 • اصلاح نویسه‌ها

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۱۱
امین جوانمرد

آیین نامه و راهنمای ثبت نام در دوره سنجش و ارزشیابی آغازین، کد 99506135
این دوره خاص صرفاً از طریق کارت بن تخفیف معلمان برگزار می‌گردد
برای آشنایی با این دوره حتما آیین نامه ذیل را مطالعه کنید.
دانلود آیین نامه

 

 

 

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ شهریور ۹۶ ، ۰۷:۳۳
امین جوانمرد

به اطلاع معلمان، استادان، دانشجویان و کارشناسان محترم آموزش و پرورش می رساند کتاب "راهنمای سنجش و ارزشیابی آغازین" تألیف محرم آقازاده از سوی انتشارات مرأت منتشر شد. 

این کتاب دارای 8 فصل به ترتیب زیر است:

فصل 1. سنجش آغازین برای فهم یادگیرندگان

فصل 2. رویکردهای سنجش آغازین

فصل 3. پیش آموخته و یادگیری دانش آموزان

فصل 4. انتقال یادگیری

فصل 5. الگویی برای سنجش و ارزشیابی آغازین

فصل  6 . برنامه ریزی سنجش و ارزشیابی

فصل  7 . سنجش آغازین: ابزارهای کمّی

فصل  8 . سنجش آغازین: ابزارهای کیفی-توصیفی

امید است، مؤلف به بخشی از سؤالات علاقمندان حوزه سنجش و ارزشیابی آغازین پاسخ درخوری آماده کرده باشد. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۶ ، ۱۷:۵۹
امین جوانمرد

مترجم سایت

پشتیبانی

ابزار هدایت به بالای صفحه