معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا
سمت فعلی: کارشناس سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش

مـعلـمـان خـوب، خـود نیز شـاگـردانـی متعهدند. در جامعه دانایی محور، سازمان آموزش‌وپرورش در کنار انتقال محتوا به دانش آموزان، خود نیز می‌آموزد و کارگزاران امر آموزش را نیز توسعه می‌بخشد. توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمی، تنها راه درمان سیستم آموزشی کشور است. معلمان خلّاق همیشه در کنار آموزش، به پژوهش و یادگیری محتوای جدید می‌پردازند تا تدریس خود را اثربخش سازند. امید است در این وبلاگ، با هدف بهبود فرآیند آموزش و یادگیری، در جهت توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمان قدمی برداشته شود.
مدیریت تارنما: امین جوانمرد-تالش
رایانامه: Aminj313@yahoo.com

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

تاییدیه درگاه پرداخت

فروشگاه امین فایل

کیوآرکد وبلاگ


با اسکن این کیوآرکد، می توانید به راحتی به محتوای وبلاگ از طریق تلفن همراه و تبلت دسترسی یابید.
مقام معظم رهبری

شما معلمان و مربیان و نسل جوان هستید که فردا را می‌سازید و استکبار جهانی را مأیوس می‌کنید و نقطهٔ امید روشن را ... در دل مستضعفان عالم زنده نگه می‌دارید.
نشان سال 1401
سرزمین تالشاسناد مهم سیستم تعلیم و تربیت ایران
آخرین نظرات
  • ۷ تیر ۰۰، ۱۳:۲۳ - دوست
    عالی


یکی از بخش‌های جشنواره‌های فرهنگی دانشگاه فرهنگیان که هر ساله برگزار می‌گردد، بخش وبلاگ نویسی می‌باشد. وبلاگ نویسی رویکردی نو اما کارآمد برای ارتباط یک دانشجومعلم با اندیشه‌های افراد از طریق پتانسیل فضای مجازی است. یک دانشجومعلم می‌تواند به کمک یک وبلاگ به راحتی با افراد مختلف ارتباط برقرار کرده و یادداشت‌های خود را نیز در وبلاگ درج نماید.
وبلاگ نویسی همانند سایر بخش‌های جشنواره دارای متدها و فرم خاص جهت تشریح و داوری می‌باشد که همواره در جشنواره‌های مختلف مورد توجه بوده است و اگر خارج از فرم و متدها باشد به نظر می‌رسد داوری از حالت اصلی خود خارج شده و مسیر فرعی را در پیش گیرد. فرم داوری وبلاگ از دو بخش محتوایی و گرافیکی تشکیل شده است. 30 امتیاز مربوط به بخش گرافیک و 70 امتیاز مربوط به بخش محتوا است. همان‌طور که می‌دانید، همواره کیفیت بهتر از کمیت است و درون‌مایه بهتر از ظاهر می‌باشد. یک وبلاگ ممکن است از نظر گرافیک و پوسته ظاهری چندان زیبا نباشد اما محتوا و درون‌مایه‌ی آن بسیار غنی و کارآمد باشد. آن‌طور که شنیده می‌شود جشنواره فرهنگی دانشگاه فرهنگیان امسال در آذربایجان شرقی برگزار شده است. بسیاری از وبلاگ نویسانی که در این جشنواره شرکت کرده بودند بنده را می‌شناسند و پیام‌ها و نظرات خودشان را در خصوص کیفیت برگزاری مسابقه برای من ارسال کرده‌اند. جالب است که بسیاری از این افراد از این دوره مسابقات بسیار ناراضی بودند. ظاهراً داوران این دوره به جای توجه به محتوا و کیفیت وبلاگ به ظاهر و قالب وبلاگ بیش‌ازحد توجه کرده‌اند. ما هیچ‌وقت قالب را کم‌اهمیت نمی‌دانیم اما هرچقدر هم مهم باشد، بازهم ارزش محتوای وبلاگ بر پوسته و نمای ظاهری وبلاگ پیشی می‌گیرد. زیرا ما به خاطر محتوای مناسب به وبلاگ سر می‌زنیم نه به خاطر قالب.
یک داور مسابقه وبلاگ نویسی باید به فرم ارزیابی وبلاگ کاملاً مسلط باشد؛ زیرا وبلاگ نویسان حرفه‌ای با توجه به فرم ارزشیابی وبلاگ به ایجاد و مدیریت وبلاگ می‌پردازند. یک داور مسابقه وبلاگ نویسی باید بداند که محتوا 70 درصد امتیازات را به خود اختصاص می‌دهد و باید به درون‌مایه‌ی وبلاگ، بیشتر توجه کرد. همچنین نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهیم این است که وبلاگ‌ها باید حداقل بیش از 5 ماه پردازش شده تا بعد از آن به مرحله‌ی داوری وارد شوند نه اینکه در همان روز مسابقه از افراد بخواهیم که وبلاگ طراحی کنند؛ در این صورت وبلاگ از مسیر اصلی خود دور خواهد شد. یک وبلاگ وجه تمایزش با سایت در این است که محتوای وبلاگ از برداشت‌های شخصی وبلاگ نویس نشأت می‌گیرد اما در یک سایت ممکن است محتوا از طریق کپی کردن محتوای دیگران، پربار شود.
در حالت کلی از جناب آقای میرمعینی به‌عنوان مسئول جشنواره‌های فرهنگی دانشگاه فرهنگیان و همه‌ی داوران محترم بخش وبلاگ نویسی تقاضا دارم مسابقه وبلاگ نویسی را بر اساس فرم ارزیابی آن موردبررسی قرار دهند تا حق کسی مورد ستم قرار نگیرد.
موفقیت دوستان را آرزومندم
امین جوانمرد

مطالب مرتبط:

تشریح متدهای مختلف فرم ارزیابی وبلاگ جهت آمادگی برای مسابقه وبلاگ نویسی

فرم داوری مسابقه وبلاگ نویسی و نحوه ی ارزیابی وبلاگ ها

کيو آر کد مطلب جهت استفاده در اندرويد
نقد مسابقه وبلاگ نویسی جشنواره‌های فرهنگی دانشگاه فرهنگیان
دريافت برنامه هاي رمزينه خوان براي انواع سيستم عامل هاي تلفن همراه و تبلت

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

مترجم سایت

پشتیبانی

ابزار هدایت به بالای صفحه