معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا
سمت فعلی: کارشناس سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش

مـعلـمـان خـوب، خـود نیز شـاگـردانـی متعهدند. در جامعه دانایی محور، سازمان آموزش‌وپرورش در کنار انتقال محتوا به دانش آموزان، خود نیز می‌آموزد و کارگزاران امر آموزش را نیز توسعه می‌بخشد. توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمی، تنها راه درمان سیستم آموزشی کشور است. معلمان خلّاق همیشه در کنار آموزش، به پژوهش و یادگیری محتوای جدید می‌پردازند تا تدریس خود را اثربخش سازند. امید است در این وبلاگ، با هدف بهبود فرآیند آموزش و یادگیری، در جهت توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمان قدمی برداشته شود.
مدیریت تارنما: امین جوانمرد-تالش
رایانامه: Aminj313@yahoo.com

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

تاییدیه درگاه پرداخت

فروشگاه امین فایل

کیوآرکد وبلاگ


با اسکن این کیوآرکد، می توانید به راحتی به محتوای وبلاگ از طریق تلفن همراه و تبلت دسترسی یابید.
مقام معظم رهبری

شما معلمان و مربیان و نسل جوان هستید که فردا را می‌سازید و استکبار جهانی را مأیوس می‌کنید و نقطهٔ امید روشن را ... در دل مستضعفان عالم زنده نگه می‌دارید.
نشان سال 1401
سرزمین تالشاسناد مهم سیستم تعلیم و تربیت ایران
آخرین نظرات
  • ۷ تیر ۰۰، ۱۳:۲۳ - دوست
    عالی

یادگیری مادام العمر چیست؟- ?What is lifelong learning

پنجشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۰۶:۳۵ ب.ظ

در آغاز قرن بیست و یکم، یادگیری مادام العمر به عنوان یک ضرورت در نظر گرفته می شود.دولت های ملی آن را یک اولویت سیاسی می دانند، حداقل در بیشتر صنعتی شدن کشورها،جهانی سازی و رقابت بین المللی که با آن روبرو می شوند.
با تکامل دانش و انتشار سریع آن از طریق توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، آرزوهای مدرن نسبت به بهتر شدن کیفیت زندگی برای انسانها به عنوان هدف مطرح می شود که  همه این هانیازهای عصر ما هستند که یادگیری مادام العمر نه تنها یک نیاز بلکه یک ضرورت برای پاسخگویی به این مسائل است.

یادگیری مادام العمر چیست؟
    یادگیری مادام العمر تنها به معنای افزایش قابلیت های درآمدزایی نیست. اگرچه ایجاد فرهنگ یادگیری از نظر اقتصادی به نفع شرکت ها و کارکنان است، اما بسیاری از کارکنان ترجیح می دهند در محیط کار به جنبه های فردی یادگیری نیز اهمیت داده شود. برای کارکنان، «رشد شخصی، رضایت شغلی و احساس غرور ناشی از کسب مهارت های جدید» از درآمد مهم تر است. بنابراین، هنگام تعیین استراتژی های یادگیری باید هر دو جنبه فردی و اقتصادی را در نظر بگیریم و نکاتی را لحاظ کنیم که نه تنها به رشد اقتصادی که به رشد فردی کارکنان نیز منجر شوند. مفهوم یادگیری مادام العمر در این جمله خلاصه می شود که «برای یاد گرفتن، هیچ وقت زود یا دیر نیست». واحدهای منابع انسانی و شرکت های بازاریابی باید روی جذب نیروهایی تمرکز کنند که پتانسیل یادگیری دارند، صرف نظر از سن آنها. باید برای کارکنان، در هر سن و سالی که هستند فرصت هایی فراهم شود تا بتوانند همزمان هم از نظر حرفه ای پیشرفت کنند و هم به اهداف فردی خود دست پیدا کنند.
    یادگیری یک فرآیند مستمر است و فرآیندهای مغزی بسیاری را شامل می شود. یادگیری مادام العمر شامل کسب مهارت های جدید، دریافت اطلاعات جدید، تغییر گرایش های فردی، تحصیلات تکمیلی، دریافت مدارک آموزشی و استقبال از چالش های جدید است. شرکت ها هنگام طراحی استراتژی های آموزشی، معمولا بر منافع مالی تمرکز می کنند؛ چرا که نفع مالی در کارکنان انگیزه بیشتری ایجاد می کند. آنها از این حقیقت غافل هستند که در عصر دیجیتال، با ایجاد فرصت هایی برای یادگیری مستمر می توانند پیشرفت شغلی کارکنان را تضمین کنند، میزان استعفای کارکنان را از طریق افزایش انعطاف پذیری شغلی افزایش دهند و به آنها در تقویت مهارت های ارتباطی فردی و شغلی کمک کنند.
     مزایای یادگیری مادام العمر
    در دنیایی که به سرعت در حال تحول و تکامل است، یادگیری مداوم دیگر تنها یک آرزو نیست، یک ضرورت است. مطالعات اخیر مرکز تحقیقات «پیو» (Pew) نشان می دهد ۱۶ درصد مردم آمریکا معتقدند برای به دست آوردن یک شغل پردرآمد و رضایت بخش، در دست داشتن مدرک کارشناسی کافی نیست و چهار سال تحصیل در دانشگاه نمی تواند افراد را برای ورود به دنیای کار آماده کند. کسی که پس از اتمام چهار سال، همچنان به تحصیلاتش ادامه دهد، به ازای هر سال اضافه، درآمدش در هر ساعت به طور متوسط بین ۸ تا ۱۳ درصد افزایش خواهد یافت.
    یادگیری مادام العمر برای کارکنان نسل امروز آسان تر از نسل های پیشین است. به لطف تکنولوژی های دیجیتال، شبکه های اجتماعی، ابزارهای ارتباطی و دوره های آموزشی آنلاین، به راحتی و آسان تر از هر زمانی می توانید بیاموزید و دانش خود را به روز کنید.
     ازجمله مزیت های یادگیری مادام العمر از این قرارند:
    * سلامت مغز و آمادگی آن برای پذیرش اطلاعات جدید
    * مبارزه با خستگی روحی
    * تقویت اعتماد به نفس
    * قابلیت استفاده از تکنولوژی هایی که کیفیت زندگی را بالا می برند
    * کسب مهارت های کاربردی زندگی
    * سلامت جسمی و روحی
    * آشنایی با مشکلات مربوط به سلامتی یا کسب مهارت های فنی
    * انعطاف پذیری در برابر تغییرات
    * آشنایی با دوستان جدید و افزایش ارتباطات از طریق فروم های اجتماعی
    * خودشکوفایی و افزایش رضایتمندی.

تعریف یادگیری مادام العمر:
فرآیندی که افراد به طور آگاهانه از آموزش و پرورش رسمی یا غیر رسمی در طول عمر خود برای توسعه فردی یا پیشرفت شغلی دریافت می کنند "(ERIC). یادگیری مادام العمر ممکن است به طور گسترده تعریف شود:
«یادگیری  ای که در طول زندگی دنبال می شود: یادگیری که انعطاف پذیر، متنوع و در دسترس است،  در زمان های مختلف و در مکان های مختلف  می توان یاد گرفت و  ترویج یادگیری در سراسر زندگی Delors، 1996).

کيو آر کد مطلب جهت استفاده در اندرويد
یادگیری مادام العمر چیست؟- ?What is lifelong learning
دريافت برنامه هاي رمزينه خوان براي انواع سيستم عامل هاي تلفن همراه و تبلت

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

مترجم سایت

پشتیبانی

ابزار هدایت به بالای صفحه