معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا

توسعه حرفه ای معلم، راه درمان سیستم آموزشی کشور

معلم کارآمد،کلاس پویا
سمت فعلی: کارشناس سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش

مـعلـمـان خـوب، خـود نیز شـاگـردانـی متعهدند. در جامعه دانایی محور، سازمان آموزش‌وپرورش در کنار انتقال محتوا به دانش آموزان، خود نیز می‌آموزد و کارگزاران امر آموزش را نیز توسعه می‌بخشد. توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمی، تنها راه درمان سیستم آموزشی کشور است. معلمان خلّاق همیشه در کنار آموزش، به پژوهش و یادگیری محتوای جدید می‌پردازند تا تدریس خود را اثربخش سازند. امید است در این وبلاگ، با هدف بهبود فرآیند آموزش و یادگیری، در جهت توسعه حرفه‌ای جایگاه معلمان قدمی برداشته شود.
مدیریت تارنما: امین جوانمرد-تالش
رایانامه: Aminj313@yahoo.com

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

تاییدیه درگاه پرداخت

فروشگاه امین فایل

کیوآرکد وبلاگ


با اسکن این کیوآرکد، می توانید به راحتی به محتوای وبلاگ از طریق تلفن همراه و تبلت دسترسی یابید.
مقام معظم رهبری

شما معلمان و مربیان و نسل جوان هستید که فردا را می‌سازید و استکبار جهانی را مأیوس می‌کنید و نقطهٔ امید روشن را ... در دل مستضعفان عالم زنده نگه می‌دارید.
نشان سال 1401
سرزمین تالشاسناد مهم سیستم تعلیم و تربیت ایران
آخرین نظرات
  • ۷ تیر ۰۰، ۱۳:۲۳ - دوست
    عالی

مدیریت دقایق پایانی کلاس درس

شنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۰۲:۴۷ ب.ظ

↙️دقایق پایانی کلاس که فرا می رسد تمام حواس ها به صدا در آمدن زنگ کلاس است، مخصوصا اگر زنگ آخر باشد.ذهن بچه ها خسته است و تمرکز بالایی نخواهند داشت. بعضی وقت ها ممکن هنوز درس تمام نشده باشد و تا لحظه پایان کلاس هم ادامه پیدا کند. چگونه می توان از این ٥ دقیقه ها مفید استفاده کرد به گونه ای که بچه ها برای اتمام کلاس لحظه‌شماری نکنند؟
👈در5 دقیقه پایانی کلاس که حواس بچه ها به بیرون کلاس است:
✅مطلب و موضوع جدیدی را درس ندهید. از دانش آموزان بخواهید تا آنچه را که از درس آن روز یاد گرفته اند و فهمیده اند به زبان خود باز گو کنند،حتی اگر یک کلمه باشد. در اینجا نیاز نیست از آنها خواسته شود هر چه را یاد داده اید، بیان کنند. آنها می توانند بگویند کلاس آن روز برایشان چه فایده ای داشته و چه چیزی یاد گرفته اند و جمع بندی مطالب کلاس را بیان کنند. می توانید از آنها بخواهید در یک برگه کوچک برداشت خود را از درس آن روز خیلی کوتاه  برای شما بنویسند. با این عمل مهارت نوشتن تقویت می شود.
✅بدون جمع بندی کلاس را تمام نکنید. آخر کلاس همراه با یک بازی می تواند تمام شود. بازی بچه ها را درگیر می نماید. این بازی می تواند بر اساس هدف آموزشی آن روز کلاس  یا بر اساس یک بازی هدفمند دیگر که جنبه آموزشی داشته باشد.  به طور مثال دانش آموزان را گروه بندی کرده و کارت های کوچکی که در برگیرنده مفاهیم درسی آن روز و روزهای قبل هستند را در اختیارشان قرار دهید و سپس  از گروه ها خواسته شود مفاهیم جدید مربوط به آن روز را پیدا کنند و هر گروه در مورد کارت ها توضیح دهد. به طور کلی در پایان کلاس می توان برای درگیر کردن دانش آموزان از بازی های متفاوت و متنوع استفاده کرد.
✅دقایق پایانی کلاس را می توان به کمک دانش آموزان اداره نمود. از آنها خواسته شود  تجربیات یا اطلاعات عمومی خود را در زمینه های گوناگون در کلاس بیان کنند و حتی اگر از مکان جدیدی بازدید کرده اند یا فیلم جدیدی دیده اند را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

مدرسه یادگیرنده مرآت

کيو آر کد مطلب جهت استفاده در اندرويد
مدیریت دقایق پایانی کلاس درس
دريافت برنامه هاي رمزينه خوان براي انواع سيستم عامل هاي تلفن همراه و تبلت

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

مترجم سایت

پشتیبانی

ابزار هدایت به بالای صفحه